DOSKONAŁOŚĆ – ważna cecha firmy.

DOSKONAŁOŚĆ – ważna cecha firmy.

Jak szukam przykładów na doskonałość to od razu przypominam sobie pewien warsztat samochodowy, który ewidentnie dążył do doskonałości.
Serwis w tym warsztacie wyglądał następująco:
zostawiałem samochód, panowie naprawiali to co zostało zlecone, ale dodatkowo robili coś jeszcze…

Przy odbiorze auta zawsze podchodził do mnie kierownik, zawsze też miał przy sobie teczkę, a w niej wypisane na karteczce uwagi co do sprawności samochodu oraz listę czynności które zostały wykonane. Oczywiście wszystko zawsze zostało dokładnie przedstawione i omówione.
Dzięki temu jako klient czułem, że potraktowano moje auto z szacunkiem, że wszystko zostało zrobione tak jak należy.

Po jakimś czasie okazywało się, że to nie wszystko…otwierając maskę samochodu zauważam, że silnik został przetarty z brudu i kurzu, ale to dalej jeszcze nie wszystko…kiedy przy okazji myję samochód to dostrzegam, że brudne, przerdzewiałe zaciski hamulcowe zostały wyczyszczone i na nowo pomalowane.
Co teraz o tym myślisz?

Nikt im tego nie kazał robić, nikt za to dodatkowo nie płacił, ale ten warsztat wiedział, że tak musi być, oni wiedzieli, że doskonałość się opłaca.
I tak to właśnie w tym warsztacie wyglądało, niestety można o tym mówić tylko w czasie przeszłym. Dziś ten warsztat funkcjonuje jak większość firm, robią swoje i nic poza tym.

Jeszcze rok temu jak ktoś mnie pytał o mechanika to zawsze wskazywałem na nich i opowiadałem, że nie ma lepszego zakładu. Dziś już o nich nie opowiadam. Kiedyś dla tego efektu byłem w stanie zawieźć samochód właśnie do nich pomimo, iż do ich warsztatu zawsze miałem dużo dalej. Odkąd przestali pielęgnować doskonałość niczym się nie wyróżniają spośród warsztatów, które mam na miejscu.

Tak właśnie działa doskonałość:
dajesz więcej niż inni od Ciebie oczekują.

To naprawdę się opłaca, uwierzcie nam na słowo. W czasach gdzie firmy biją się o klienta wygrać można tylko ta, która dąży do doskonałości.

Wstając rano myślcie o doskonałości, kiedy pracujecie myślcie o doskonałości i kiedy kładziecie się spać także myślcie o doskonałości. Ta doskonałość zaowocuje, obiecujemy.

Nie masz pomysłu na swoją doskonałość? My go dla Ciebie znajdziemy 😉

Fajna FIRMA
Fajna FIRMA
Fajnie napisać coś fajnego ;)