Dumę schowaj do kieszeni i zacznij słuchać!

Dumę schowaj do kieszeni i zacznij słuchać!

Nieco z innej beczki WSTĘP
Z innej beczki dlatego, że zaczniemy od spożywczego wprowadzenia 🙂
Takie mamy dziś czasy, że zewsząd jesteśmy atakowani tzw. niezdrową chemią. Powiedzmy jakieś 70% a może i nawet 90% produktów spożywczych w swoim składzie posiada substancje, które mniej lub bardziej nam szkodzą. Źle wpływają na nasze zdrowie.
No cóż, trzeba sobie z tym jakoś radzić. My radzimy sobie w taki sposób jak pewnie większość z Was czyli staramy się czytać etykiety produktów, które mamy zamiar kupić. Najgorzej jest chyba ze słodyczami (tymi do kawy) 😃 gdyż te nasze ulubione niestety w żaden sposób nie wpasowują się w normy, które przyjęliśmy. Ale spokojnie i na to jest rada.

ZDROWIE nie idzie w parze z OPAKOWANIEM
Od jakiegoś czasu zaglądamy na działy ze zdrową żywnością, gdzie znajduje się także półeczka z tymi powiedzmy: „bardziej zdrowymi słodyczami”. Wybór może i nie jest zbyt duży, ale znalazło się coś dobrego i dla nas.
Jest tylko jedna, albo aż jedna WIELKA UWAGA. A mianowicie: OPAKOWANIA. Jako, że zajmujemy się reklamą zawsze zwracamy uwagę na ładny przekaz graficzny, bo przecież klient przede wszystkim jest wzrokowcem i kupuje „oczami”. W przypadku tych „zdrowych słodyczy” mamy jedną wielką katastrofę. Takie np. ciasteczka zbożowe prócz składu niczym innym nie przyciągają. Opakowania nijakie: zero kolorów, zero pomysłu, zero koncepcji, zero marketingu.
Dla klientów dorosłych czy świadomych to niby żaden problem, bo sugerują się jedynie składem produktu, ale spróbujcie dać dziecku takie ciasteczka czy batonik.
Na zwykłych działach ze słodyczami, aż roi się od przyjemnych i żywych kolorów, wszystko zachęca i wręcz krzyczy: „kup mnie, weź mnie, jestem pycha”

Na dziale ze zdrową żywnością: smutno, biało-zielono (jak w szpitalu 😃).

Opinia KONSUMENTA
Po powrocie do firmy z pierwszych takich naszych zakupów jednogłośnie stwierdziliśmy, że napiszemy do producenta ciasteczek, które zostały przez nas kupione. Zwróciliśmy delikatnie uwagę na to, iż opakowanie odgrywa bardzo ważną rolę w sprzedaży. To bardzo ważny element marketingu o którym należy pamiętać bo przecież wpływa znacząco na naszą sprzedaż.
Jeżeli wiem czego chcę, to kupuję określony towar, jeżeli jestem klientem niedecydowanym to rożne bodźce mają wpływ na moje decyzje.

Brak REAKCJI
Producent totalnie zlekceważył naszą opinię i podpowiedzi. Nie otrzymaliśmy żadnej zwrotki nawet w stylu: „Dziękujemy za cenną uwagę. Pozdrawiamy”. Ignorancja tej firmy tylko uświadomiła nas w przekonaniu, że klient nie zawsze się liczy, a opinie konsumentów raczej nie są mile widziane (no może poza tymi pozytywnymi).

MORAŁ
To tylko taka nasza mała podpowiedź: słuchajcie swoich klientów. Opinia konsumenta jest ważna.
To przecież oni jako odbiorcy są dla Was najważniejsi i nie chodzi tu o to, aby spełniać każdą ich zachciankę, ale o kontakt i komunikację z Waszymi klientami. Czasami uwagi wystosowywane przez Waszych konsumentów są bardzo cenne i trafne, a niejednokrotnie pomogą popatrzeć na biznes i ofertę z dystansem.

Znasz swoją firmę? Znasz swój produkt czy usługę? NO PEWNIE ŻE TAK.
Myślisz, że przedstawiasz go najlepiej jak się da?

KTOŚ MOŻE MIEĆ INNE ZDANIE – WEŹ TO POD UWAGĘ.

NASZA MĄDRA RADA
Pytajcie ludzi o opinie na temat swojej oferty, np.:
– łatwo do nas trafić?
– co sądzisz o naszym opakowaniu?
– który produkt jest u nas najlepszy, albo najgorszy?
– czy nasz produkt spełnia Twoje oczekiwania?

Nie bądź wszechwiedzącym i zamkniętym BOSEM swojej firmy, schowaj dumę do kieszeni i zacznij słuchać 🙂

Fajna FIRMA
Fajna FIRMA
Fajnie napisać coś fajnego ;)